Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ενδιαφέροντος εθελοντών εκπαιδευτικών στο Κοινωνικό Φροντιστήριο για το σχολικό έτος 2017 – 2018 στη Σύρο

Κυρίες και κύριοι,

Στο πλαίσιο των δράσεων κοινωνικής αλληλεγγύης του Εργατικού Κέντρου Κυκλάδων και του Περιφερειακού Παραρτήματος του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ Νοτίου Αιγαίου – Κυκλάδων ανακοινώνουν την πρόθεση λειτουργίας Κοινωνικού Φροντιστηρίου για το σχολικό έτος 2017 – 2018 στη Σύρο και προσκαλούν όσους/ες εκπαιδετικούς όλων των ειδικοτήτων, συνταξιούχους/ες, άνεργους/ες, φοιτητές/τριες επιθυμούν να προσφέρουν εθελοντικά εκπαιδευτικό έργο να δηλώσουν την πολύτιμη συμμετοχή τους επικοινωνώντας με τους φορείς του Εργατικού Κέντρου Κυκλάδων και του Περιφερειακού Παραρτήματος ΙΝΕ ΓΣΕΕ Νοτίου Αιγαίου – Κυκλάδων.

Παρακαλούμε για την προώθηση της “Πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος ενδιαφέροντος εθελοντών εκπαιδευτικών στο Κοινωνικό Φροντιστήριο για το σχολικό έτος 2017 – 2018 στη Σύρο” στους/στις εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, καθώς και σε όποιο άλλο φορέα κρίνεται σκόπιμο. Σημαντικό για την προβολή της παραπάνω πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος θα ήταν η ανάρτησή της, εάν είναι εφικτό, στις ιστοσελίδεςτων υπηρεσιών σας.

Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχών οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να επικοινωνούν με την κα. Χριστίνα Οικονόμου, στα τηλέφωνα 2281085306 & 2281081692.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Χριστίνα Οικονόμου
Επιστημονική Συνεργάτιδα