Προκήρυξη μίας (1) θέσης ΔΕ Οδηγών και μιας (1) θέσης ΔΕ Συνοδών σχολικών λεοφορείων.

H Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Nοτίου Αιγαίου προκηρύσσει 2 θέσεις εποχικού προσωπικού (1 θέση ΔΕ Οδηγών και 1 θέση ΔΕ Συνοδών σχολικών λεωφορείων), σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 6646/31-08-2018 Ανακοίνωση ΣΟΧ 2/2018, για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών των Σχολικών Μονάδων Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Σ.Μ.Ε.Α.Ε.) του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, που έχουν αποκλειστικό δικαίωμα χρήσης σε σχολικά λεωφορεία με έδρα τη Ρόδο, για το σχολικό έτος 2018-2019, από την υπογραφή της Σύμβασης και όχι πέραν της 30/06/2019 και η οποία βρίσκεται αναρτημένη στην ιστοσελίδα τηςhttp://www.naigaiou.pde.sch.gr.

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ξεκινά από την επομένη μέρα της τελευταίας δημοσίευσηςτης περίληψης της ανακοίνωσης στον ημερήσιο τοπικό τύπο και για δέκα (10)ημέρες (υπολογιζόμενες ημερολογιακά).

Συγκεκριμένα για τη Σύρο, η δημοσίευση θα γίνει στην εφημερίδα «ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ», την ΤΕΤΑΡΤΗ  5/09/2018, και για τη Ρόδοστην εφημερίδα «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ» για δύο (2) διαδοχικές ημέρες, την Τρίτη 04/09/2018και την Τετάρτη 05-09-2018και το δεκαήμερο προθεσμίας υποβολής αιτήσεων αρχίζει την Πέμπτη 06/09/2018 έως και  την  Δευτέρα 17/09/2018.

Η υποβολή αιτήσεων θα γίνεται στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου τις ώρες 09:00 – 15:00, καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή,είτε αυτοπροσώπως, είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από τους υποψηφίους πρόσωπο (εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή τους θεωρημένη από δημόσια αρχή), είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, στην παρακάτω διεύθυνση: Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου, Ομήρου 15 & Εστίας 2, Τ.Κ. 84100 Σύρος. Σε περίπτωση ταχυδρομικής αποστολής το εμπρόθεσμο των αιτήσεων κρίνεται με βάση την ημερομηνία που φέρει ο φάκελος αποστολής.