Σεμινάριο Εξεύρεσης Εταίρων Erasmus+ για τη Σχολική Εκπαίδευση, Τούρκου, Φινλανδία, 9 – 12/10/2016

Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του ως Εθνική Μονάδα Συντονισμού για το πρόγραμμα Erasmus+, ανακοινώνει τη δυνατότητα υποβολής αίτησης συμμετοχής σε σεμινάριο εξεύρεσης εταίρων που διοργανώνει η Εθνική Μονάδα Erasmus+ της Φινλανδίας (CIMO), στο Τούρκου, κατά το χρονικό διάστημα από 9 έως 12 Οκτωβρίου 2016, στο πλαίσιο των Διεθνικών Συναντήσεων Συνεργασίας του Προγράμματος Erasmus+ (Erasmus+ Transnational Cooperation Activities/TCAs).
Το σεμινάριο απευθύνεται σε προσωπικό ιδρυμάτων Προσχολικής και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να υποβάλλουν την αίτησή τους μέχρι 4 Ιουλίου 2016.

Ημερομηνία και τόπος διεξαγωγής: 9 – 12 Οκτωβρίου 2016, Τούρκου, Φινλανδία

Περισσότερα στον παρακάτω σύνδεσμο: